Şehit Hasan Koçer Sosyal Hizmet Merkezi açıldı.

          Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğüne bağlı Kağıthane Şehit Hasan Koçer Sosyal Hizmet Merkezi yapılan törenle hizmete açıldı.
 
          Bingöl'de PKK'lı teröristlerce yol kenarına park edilen bomba yüklü aracın infilak ettirildiği saldırıda şehit olan polis memuru Hasan Koçer'in adının verildiği Sosyal Hizmet merkezinin açılışına, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, İl Müdürümüz Selim ÇELENK,Kağıthane Kaymakamı Hasan GÖÇ, İl Müdür Yardımcımız Şemsettin YALÇIN,Şehidin annesi Selma hanım ve babası Hamza bey ayrıca  vatandaşlar da katıldı.

      Programdaki konuşmasında İl Müdürümüz Selim ÇELENK, Kağıthane Belediyesi’nin Sosyal Belediyecilik anlamında çok önemli işler ortaya koyduğunu belirterek  ‘’Geçtiğimiz yıllarda Kağıthane’de sosyal hizmet binası anlamında bir eksikliğimiz mevcuttu. Şimdi bu güzel tesisle birlikte vatandaşlarımız Kağıthane’nin merkezi bir konumunda hizmet alacaklar. Başta başkanımız Fazlı Kılıç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi
 
         Törende konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise  açılışların ve hizmetlerin ara vermeden süreceğini belirterek; ‘’Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatanı için canını hiçe sayan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biz de şehidimizin adını buraya vererek adının yaşatılmasına vesile olmuş olduk. Binada bir çok birim bir arada ve bu da vatandaşımızın tek bir yerden bir çok hizmeti alabilmesi anlamına geliyor.’’ açıklamasında bulundu.

         Toplam 2 bin m2’lik alana inşa edilen Güzeldere Mahalle Konağında, Sosyal Hizmet Merkezi,  Konferans salonu, Aile Sağlığı Merkezi ve Verem Savaş Dispanseri yer alıyor. Sosyal Hizmet Merkezi; çocuk,  genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ve rehberlik danışmanlık hizmetlerini bir arada sunulmasına yönelik hizmetler verecek.

           Gerçekleştirilen program sonrasında açılış kurdelesi protokol tarafından kesilerek  Şehit Hasan Koçer Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü gezildi.
 

Selim ÇELENK

                                                                                                                                                                                                                   İl Müdürü