"Millet olarak yarınımızın bugünümüzden iyi olması için gece gündüz çalışıyoruz."

             Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliği kurslarına yurdun dört bir yanından destek geldi.

Avcılar Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Alev Dedegil ,Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, İl Müdürümüz Selamettin Ermiş, Aile Toplum Hizmetleri'nden Sorumlu İl Müdür Yardımcımız Şemseddin Yalçın, Avcılar İlçe Müftüsü Bekir Deren, AK Parti Avcılar İlçe Başkanı Yaşar Karaaslan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Mehmet Nasip Sırnaç, Avcılar Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdürü Emine Ebru Boydak ve  davetliler katıldı. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği tüm ülkemizde hızlı bir şekilde devam etmektedir. diyerek konuşmasına başlayan İl Müdürümüz Selamettin Ermiş: 

"Bu sayede binlerce vatandaşımız okuma yazma öğrenmekte ve bizimle çok güzel hikâyeler paylaşmaktadırlar. Adeta dünyaya yeniden geldiklerini ve hayata yeniden başladıklarını ifade etmektedirler."

sözleriyle okumanın önemine vurgu yaparak şöyle devam etti:

"Biliyorsunuz İslamin İlk emri  “Oku” ayeti kerimesidir. Peygamber Efendimiz: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” diye buyurmaktadır. Yani dinimizin ilk emri oku olmasına rağmen maalesef biz Müslümanlar bunu tam olarak anlayamadığımız için bugün Ortadoğu ülkelerinin durumu ortadadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak da bizler maddi imkânsızlık nedeniyle okula çocuğunu gönderemeyen ailelere Sosyo -Ekonomik Destek vermekteyiz. Okul Öncesi çocuklara 515 TL,  İlköğretime giden çocuklara  773 TL      Liseye giden çocuklara 824 TL destek vermekteyiz.

Sadece Avcılar İlçemizde 516 çocuğumuza okula gitmeleri için bu Sosyal Ekonomik Destek (SED) yardımını vermekteyiz. Bakanlık olarak bütün çocukların okuması için seferberlik başlatmış durumdayız.Dünyanın en büyük gücü bilgidir. Bu nedenle bilinçli aileler oluşması için, ASPB İstanbul İl Müdürlüğü olarak  Sosyal Hizmet Merkezlerimiz aracılığıyla Aile Eğitim Programları kapsamında eğitimlerimiz devam etmektedir. İstanbul’da 25276 kişiye  Sadece Avcılar ilçemizde bu yıl  3064 kişiye aile eğitimi verdik ve vermeye devam ediyoruz.Yani millet olarak yarınımızın bugünümüzden iyi olması için gece gündüz çalışıyoruz. Konuşmama burada son verirken bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı  sunuyorum."

diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program, Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere verilen "Sertifika Takdimi" ile sona erdi.