Korunma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği (KALBEN) 1 Yaşında!

           “Kan bağı değil kalp bağıdır insanları birbirine bağlayan” mottosuyla 2016 yılında yola çıkan KORUNMA ALTINDA YETİŞEN GENÇLER ve KORUYUCU AİLE DERNEĞİ (KALBEN) 350 kişilik bir organizasyon ile  1. yılını kutladı.

            İstanbul Kozyatağı’ndaki Hilton Otel’de düzenlenen ve sunuculuğunu dizi oyuncusu Hakan Bilgin’in üstlendiği geceye birçok davetli katıldı. Geceye katılan davetliler arasında Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Selahattin GÜVEN, Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürümüz Sn. Selim ÇELENK de vardı. Ayrıca, Bakanlık Çalışanlarımız  ile KALBEN derneği üyeleri de geceye iştirak etti. Sanatçı Yavuz Seçkin, Timur Acar, Eda Özerkan, Metin Zakoğlu, Şarkıcı Züleyha, Ceren Akdağ, Banu Karaca da   geceye katılanlar arasındaydı.Bu önemli gecede Bakanlığımız İstanbul İl Müdürü Selim Çelenk bir konuşma yaptı. 14 yıldır görev yaptığını ve bir çok anısı olduğunu söyleyen Çelenk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

            “Bize gelen çocuklarımızın çoğu duygusal anlamda ilgiye, şefkate, sevgiye, tebessüme muhtaç. Bizim toplumumuz şefkat ve merhamet toplumu. 80 çocuğumuzu koruyucu ailemize verdik toplamda 432 Koruyucu Aile yanında 462 çocuğumuz var ayrıca gönül dostlarımız sayesinde 108 çocuğumuzu evlat edindirdik; ama bu sayı yeterli değil. 2018'de bu sayının daha da artması gerekir. Bu sizlerin sayesinde olacaktır. Bizler toplum olarak büyük bir gayret göstermeliyiz.” 

              İl Müdürümüz Çelenk konuşmasında bu işin yürek işi olduğunu vurgulayarak KALBEN Derneği üyelerine teşekkür etti. Çelenk, konuşmasının sonunda yaşadığı bir anısını da paylaşarak geceye katılanlara duygusal anlar yaşattı.Koruyucu aile hizmet modelinden faydalanan ve koruyucu aile deneyimine sahip olan bireyler öncülüğünde kurulmuş olan  KALBEN Derneği’nin amacı; ülkemizde koruyucu aile hizmet modelini ve evlat edinmeyi yaygınlaştırmak. 

              Şarkılarıyla geceye destek veren Çiğdem Gürel ve orkestrası da katılanlara güzel bir gece yaşattı.