"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Kurulu İzleme ve Değerlendirme Komisyonu" 2017 Yılı 2. Dönem Toplantısı' gerçekleştirildi.

 
        28/12/2017 tarihinde İstanbul Valiliği AFAD Toplantı Salonu’nda  Vali  Yardımcısı Cemalettin ÖZDEMİR başkanlığında 2017 Yılı İkinci Dönem “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu” toplantısı gerçekleşti. Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü, Göç İdaresi İl Müdürlüğü, İstanbul İl Müftülüğü, ŞÖNİM, İlk Kabul Birimleri ve Kadın Konukevi Müdürlükleri, Yerel Yönetimlere Bağlı Kadın Konuk Evleri, İl Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü, İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı ,Üsküdar Belediye Başkanlığı , Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Hazar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (HAZAR), Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, İstanbul Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Marmara Üniversitesi temsilcileri katıldı.
 
          İl Müdür Yardımcımız Arzu GÜR’ün  iştirak ettiği toplantıda yürürlükte olan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele (2017-2020) İl Eylem Planı”’ın 2017-2018 Yıllık Faaliyet Planı onaylanmıştır. Ayrıca toplantıda Bakanlığımızın Ulusal Eylem Planı Çerçevesinde “Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler” Konulu Sunum ŞÖNİM tarafından gerçekleştirilmiştir.  
 
          Çalışmaların değerlendirildiği toplantı katılımcıların görüş ve önerilerin paylaşımıyla sona ermiştir.