İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Sosyal Hizmet Merkezi Müdürleriyle aylık olağan toplantı gerçekleşti

           Avrupa ve Anadolu Yakası İlçelerinde; çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini bir arada sunulmasına yönelik hizmet veren 27 Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) Kuruluş Müdürleriyle Maltepe Ek Hizmet Binası’nda, her ay düzenlenen istişare ve durum değerlendirme toplantısına  İl Müdürlüğümüze ataması yapılan  İl Müdürümüz Selamettin Ermiş beyde katıldı. Toplantıda ayrıca  Aile ve Toplum Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcımız Şemseddin Yalçın’da hazır bulundu.
 
Sayın Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın teşrif edeceği, 13 Mayıs’ta Gülhane’de düzenlenecek olan ve  kuruluşumuz hizmetlerinden yararlanan çocuklar ile huzurevlerimizden hizmet alanlar  başta olmak üzere koruyucu ailelerin, SED alan ailelerin, Şehit Yakını ve Gazi ailelerinin ayrıca evde bakım alan ailelerin davetlisi olduğu  “Aile Şenliği” organizasyonu hakkında yapılacak iş ve işlemlerin birimler arası koordinasyonunun yürütülmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
 
            Toplantı da ayrıca Bakanlığımız tarafından geliştirilen  Sosyal Hizmet Merkezleri’ni İzleme Modülü’nün de tanıtımı yapıldı. Toplantı İl Müdürümüzün  Kuruluş Müdürleriyle birlikte fotoğraf çekimiyle sona erdi.