İl Müdürümüz Selamettin Ermiş'in Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar, zamanı başka zaman, cihanı başka cihan eyleyen, mahzun gönüllere sevinç ve müjde tattıran,coşku ve barış rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı ulvî zaman dilimleridir. Bu coşku, bayram sabahı,bayram namazı ile birlikte tekbirlerle gürleşir, gönülden gönüle, evlerden evlere taşınır; sokaklara, meydanlara taşar;
müminlerin yüzünde ve sesinde hayat bulur.
 
Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü değil, insanî ve İslamî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının en güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir.
 
Sevincini yaşadığımız Kurban bayramında, anne ve babalarımıza,  büyüklerimize, yakınlarımıza, komşularımıza, devletimizin koruması altındaki çocuklarımıza ve yaşlılarımıza, ülkemizin ve milletimizin merhametine sığınmış göçmenlere, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize yapacağımız her ziyaret gönüllerimizi birleştirecek bayrama ayrı bir anlam katacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa, ülkemize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle bayramınızı en içten duygularla kutlarım.
 
 
 
                                                                                                                                                             Selamettin ERMİŞ
                                                                                                                                                                   İl Müdürü