İl Müdürümüz Selamettin Ermiş'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Tarihimize bakıldığında her çetin mücadelenin ardından büyük ve şanlı bir zaferin geldiğini görmekteyiz. Zamanın şartları, mücadele şekilleri değişse de değişmeyen tek bir şey vardı o da vatan aşkı… Bu aşk ve onun beraberindeki direnişin sonunda gelen en kutlu zaferlerden biri de şüphesiz Başkomutanlık Meydan Muharebesidir. Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, 30 Ağustos 1922 tarihinde düşmanı Anadolu’dan tamamen atmak adına Büyük Taarruz’u gerçekleştirmiş ve geri dönmeyi hiç düşünmemişlerdir.
 
Tarihine ve yaşadıkları topraklara azmini altın harflerle yazan Milletimiz, bunu yaparken hoşgörü politikasını ve insani değerlerini asla yitirmemiş ve tüm dünyaya asıl olması gerekeni de anlatmayı başarmıştır. Kardeşlik ruhunu benimsemiş bir milletin, yaşadığı topraklardan onu ayıramayan kutlu zaferlerle müjdelenmesi de tesadüfün değil bu değerlerin bir sonucudur.
 
Kalplerimizde sevgi ve minnet duygularını yeşerten 30 Ağustos Zaferi, 1922 yılında nasıl coşkuyla kazanıldı ise bugün de hala aynı heyecan ve coşkuyu yaşamaktayız. Şimdi bizlere düşen bu gurur ve azimle yola devam etmek ve Milletimizin tarihine yine şanlı zaferler eklemektir. Gelişim ve değişimimizde kültürel ve tarihi mirasını nakış nakış işleyerek yol almamız gereken bugünler, hiç şüphesiz yarınlarımızın aydınlığını ve refahını arttırarak önümüze serecektir.
 
Birlik ve beraberliğimizi daha da kenetlenerek yaşamamız gereken bugünlerde, yolumuzun en parlak meşalelerinden olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor; Ay Yıldızlı Bayrağımız altında özgür ve huzurlu bir yaşam için en önde mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.
 
 
 
                                                                                                                                                           Selamettin ERMİŞ
                                                                                                                                                                 İl Müdürü