İl Müdürümüz Selamettin ERMİŞ'in 15 Temmuz Mesajı

       

           Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinden askeri üniforma giymiş bir grup Fetö mensubu cuntacı terörist tarafından 15 Temmuz 2016’da Türkiye Cumhuriyeti devletini, demokrasiyi ve milli iradeyi hedef alan haince bir darbe girişiminde bulunulmuş, buna karşı başta Ankara ve İstanbul olmak üzere ülkemizin her yerinde milletimiz canı pahasına darbeci hainlerle mücadele etmiş ve bu melun kalkışmayı önlemiştir.
           15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruş sergilemesi üzerine Milletimiz darbeye karşı olduğunu sokaklara, meydanlara inerek göstermiştir. Demokrasi yanlısı bu Aziz Millet namlulara, tanklara, helikopterlere, uçaklara karşı sadece, imanından aldığı güç ve çıplak elleriyle bir kez daha istiklali ve istikbali için destansı bir mücadele vermiştir.
            Vatan sevgisi, birlik ve beraberlik olgularının altını çizerek tarih sahnelerine adını altın harflerle yazdıran Türk Milleti, 15 Temmuz günü kendi içindeki darbecilere ve tüm dünyaya sesini bir kez daha, daha yüksek sesle duyurmuştur.
15 Temmuz günü, 248 şehidimiz 2193 gazimiz ve o gece canı pahasına milli mücadeleden geri durmayan kahraman milletimizin takviminden asla düşmeyecek bir yaprak olarak kalacaktır.
            Yeniden diriliş hikâyesinin her harfinde her satırında o geceyi ve önüne geçilen tehlikenin izlerini silmek ve yeniden vuku bulmasını engellemek adına devletimizin tüm organ ve imkânlarıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Bu doğrultuda Birliğimizi, Dirliğimizi, Beraberliğimizi Milli Menfaatlerimizi, Milli Onurumuzu Türkiye'nin değerlerini maneviyatımızı asla unutmayacağız. Biz biriz, beraberiz, hep beraber hepimiz Türkiye'yiz. Allah bu Aziz Milletin önünü kesmek isteyenlere fırsat vermesin ve bu uğurda canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizin şehadetini kabul etsin.
             Gözünde sadece vatan ve bayrak sevgisinin ışığıyla tüm karanlıkları aydınlığa kavuşturan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şehitlerimizin emaneti ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz ile tüm Türk milletinin “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Gününü” kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

Selamettin ERMİŞ
İ
l Müdürü