0-6 Yaş Çocuklarımızın Hizmet Aldığı Kuruluşlarımızda Görev Yapan 600 Bakım Elemanına Mesleki Eğitimler Verildi

           İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Sosyal Tesisleri’nde; İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 Mali Yılı Yenilikçi ve Kreatif İstanbul Mali Destek Programı adı altında başvurusu kabul edilen TR10/16/YNY/0159 sözleşme nolu Çocuk Değerlendirme Programı (ÇODEP) Projesi, İl Müdürlüğümüz ve İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin ortaklığı ile düzenlenmiştir.

           İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Gülbin GÖKÇAY ve ekibinden Uzm. Dr. Öykü ÖZBÖRÜ AŞKAN, Uzm. Dr. Gonca KESKİNDEMİRCİ, Uzm. Dr. Zeynep Melike TUĞRUL AKSAKAL, Uzm. Dr. Bahar KURAL, Uzm. Dr. Pınar YILMAZBAŞ, Uzm. Dr. Gökçen CERRAH, Uzm. Dr. Damla MUTLU, Dr. Serap SAPMAZ, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Reyhan SAYDAM Uzm. Klinik Psikolog Yeliz BÖREKÇİ , Doç. Dr. Reyhan SAYDAM Uzm. Klinik Psikolog Özlem ŞAHİN, Uzm. Klinik Psikolog Selin SARI, Uzm. Psikolog Şevket KALKAN, Sosyal Hizmet Uzmanı Mansur SEYİTOĞLU ve projenin İstanbul Üniversitesi ayağında Proje Yürütücüsü olarak görev yapan İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Taner ARTAN,  kuruluşta kalan çocuklarımızın bakımıyla ilgili, personelimize bilgi ve tecrübelerini aktarmışlardır.
 
            Proje içerisinde; 0-6 yaş çocuklarımızın hizmet aldığı kuruluşlarımız da görev yapan 600 bakım elemanına Bio-Psiko-Sosyal Mesleki Eğitimi ve 150 meslek elemanına ise Bio-Psiko-Sosyal Mesleki Eğitimi, MMPI Eğitimi, AGTE Eğitimi,  Bir İnsan Çiz, Bir Aile Çiz, Tılsımlı Bir Aile Çiz Eğitimi alanında uzman akademisyenler, uzman hekimler ve meslek elemanları tarafından  mesleki eğitimler verilmiştir.

           Program, İl Müdürümüz Sn. Selim ÇELENK’in teşekkür konuşması ve Teşekkür Belgelerinin verildiği  Kapanış Yemeği ile sonlanmıştır.